استفاده از آجر سفال 15*20 اصفهان در ساخت خانه های ییلاقی در آمریکا

آجرهای لعابدار، لعابدار، بافت دار یا پلی کروم نیز به ویژه در برخی از کلیساهای مدرن رایج شده اند.

خانه‌های ییلاقی در آمریکای شمالی که هزاران نفر در حومه شهرهای ما ایجاد شده‌اند، مانند معمار آمریکایی فرانک لوید رایت که با استفاده شاد از این سنگ‌تراشی همه‌کاره، این نوع زیستگاه را محبوب کرده است، به آجر افتخار کرده‌اند.

ظاهر بادوام و امکانات مختلف آجر سفال 15*20 اصفهان، آن را به یک ماده جاودانه تبدیل کرده است.

با توجه به کثرت محصولات در قالب‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های مختلف، از جمله استفاده از بتن به جای خاک رس به عنوان ماده اولیه، آجر هنوز به طور گسترده در خلاقیت‌های معماری معاصر استفاده می‌شود.

در آن زمان، تنها چند آجرپزی محلی وجود داشت، مانند نمونه‌ای که در ناحیه لیمویلو یافت شد و در امتداد رودخانه سنت چارلز خاک رس استخراج می‌کرد.

این شرکت صنایع دستی آجر، کاشی و سفال تولید می کرد که در کوره های هوای آزاد پخت می شد.

از اواخر قرن هجدهم، این ماده در معماری کبک با ورود بریتانیایی ها که در میان آنها سنت ساختن با آجر بسیار گسترده تر از فرانسوی ها بود، وارد عمل شد.

به سرعت، در مواجهه با محبوبیت این ماده آسان برای مونتاژ، آجرپزی های محلی جدید ظاهر شدند و روش های سنتی تولید را با فرآیندهای صنعتی جایگزین کردند.

آجر قرمز رنگ پس از آن رایج ترین می شود.

کانال های ماسه سنگی، سفالی و کاشی های سفالی از دیگر محصولات ساختمانی مشابه هستند که با قالب گیری ساخته می شوند.

به دنبال چندین آتش سوزی ویرانگر، ساکنان کمتر خوش شانس حومه کبک خانه های چوبی متوسطی را بازسازی کردند، اما آنها را با آجر پوشاندند.

استفاده از این متریال مقرون به صرفه، غیر قابل اشتعال و بادوام، رنگ این محله ها را با ایجاد هویت معماری جدید و بسیار قوی که امروزه نیز از آن برخوردارند، کاملاً تغییر می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.